Přestupové spekulace: Výměna LeBrona Jamese není reálná

06. 06. 2023, 10:00 » Komentáře - Autor: David Kolář


(zdroj: Nbasket.cz)
Kyrie Irving opět rozvířil dění v NBA, když vyšlo na povrch, že údajně oslovil svého bývalého spoluhráče z Clevelandu, ohledně možnosti hrát společně v Dallasu. V současnosti je ovšem nereálné, aby se výměna mezi Lakers a Mavericks uskutečnila.

LeBron James již dříve vyjádřil touhu hrát s Irvingem v Los Angeles a byl prý zklamán, když ho Lakers během únorové přestupní uzávěrky nezískali. Vedení nakonec provedlo jiné trejdy a sezónu tím „zachránilo“. Čtyřnásobný šampión poté prohlásil, že chce čas, aby se rozhodl o své další budoucnosti v NBA.

38letý James má pro příští rok platnou smlouvu, kdy si vydělá 46,9 milionu dolarů a opci na sezónu 2024/25 v hodnotě 50,6 mil. dolarů. Lakers nemají žádný zájem svou největší hvězdu vyměnit, ani kdyby jim Dallas nabídl letošní desátou volbu v draftu a budoucí prvokolový výběr. Mavericks prostě nemají, kromě Luky Dončiče, co nabídnout...

The Lakers aren’t interested in what Dallas could offer in a trade for LeBron James, per @jovanbuha

“If Dallas is offering Luka Dončić for James, then yes, one would assume the Lakers will listen.” pic.twitter.com/016rfcBf3s

— NBACentral (@TheNBACentral) June 5, 2023

Nebylo by jednodušší, aby Irving podepsal coby volný hráč smlouvu s Lakers? Zádrhel je v tom, že mu slavný klub nedá maximální kontrakt, který 31letý rozehrávač požaduje. Vedení by mohlo v létě mít přibližně 30-35 mil. dolarů pro volné hráče, které ovšem nechce vyplýtvat pro jednu „hvězdu“. Do budoucna bude lepší uzavřít smlouvy s Ruiem Hachimurou a Austinem Reavesem, kteří se v Kalifornii osvědčili.

Zdroje blízké The Athletic údajně potvrdily, že Lakers Irvinga nechtějí. Jediný způsob, jak by mohl LBJ do Texasu přestoupit, je ten, že by se dohodl na vykoupení smlouvy - „nechal“ v L.A. peníze a odešel, kam by chtěl. Reálnější ovšem bude, že ve fialověžlutém dresu odehraje ještě jednu sezónu a poté se připojí k celku, který draftuje jeho syna Bronnyho.