Dráma v Denveri pre Nuggets, texaské derby vyhrali Spurs

18. 01. 2016, 12:00 » Review - Autor: Michal Škubla

(zdroj: Nbasket.cz)
Minnesota dokázala zvíťaziť po deviatich prehrách, keď si dokázala poradiť s Phoenixom. Druhý triple-double za sebou a piaty v sezóne zaznamenal Russell Westbrook a jeho Thunder zvíťazili nad Heat. San Antonio pokračuje vo valcovaní súperov na domácej palubovke, kde v aktuálnom ročníku neprehralo ešte ani raz, naopak dnes si pripísalo 24.výhru nad štátnym rivalom z Dallasu. Najväčšiu drámu diváci videli v Denveri, kde Nuggets prehrávali s Pacers, ale 45 bodmi v poslednej štvrtine zápas otočili. Rockets nedali Lakers v Staples Center takmer žiadnu šancu a vyhrali tu šiestykrát po sebe.

MIN Minnesota - PHX Phoenix 117:87

9 zápasov po sebe nevedeli Vlci z Minnesoty zdolať svojich súperov. Až musel do Target Center zavítať Phoenix, ktorému sa v posledných zápasoch taktiež príliš nedarí a Timberwolves vyhrali o 30. Ricky Rubio a Andrew Wiggins nastrieľali po 18 bodoch, Karl-Anthony Towns pridal 14 bodov, 8 doskokov a 3 bloky. Brandon Knight za hostí zaznamenal 20 bodov pri streľbe 9-20.

Perličky:
* Suns prehrali 13 z posledných 14 zápasov.
* Posledná výhra Minnesoty sa datovala na 30.december.
* Oba tímy majú po dnešku rovnakú bilanciu.

Statistické review zápasu najdete ZDE.

OKC Oklahoma City - MIA Miami 99:74

Russell Westbrook si pripísal ďalší triple-double, druhý po sebe, piaty v aktuálnom ročníku a jeho Oklahoma City Thunder bez väčších problémov zdolala na domácej palubovke Miami Heat, ktoré sa prepadá tabuľkou Východu čoraz nižšie. Westbrook si pripísal 13 bodov, 15 asistencii a 10 doskokov, Kevin Durant bol neprekvapujúco najlepším strelcom OKC s 24 bodmi, ku ktorým pridal aj 10 doskokov. Heat v prvom polčase držali s domácimi krok, ale po polčase predviedli veľmi zlý výkon, čo rozčertilo aj trénera Erika Spoelstru.

Perličky:
* Dwyane Wade do polčasu nastrieľal 18 bodov, v tom druhom už len štyri.
* Westbrook v kariére nazbieral už 24 triple-doubleov. Thunder majú v týchto zápasoch bilanciu 20-4, v aktuálnej sezóne 5-0.
* Chris Bosh má na konte len 12 bodov a 4 doskoky pri streľbe 5-16.

SAS San Antonio - DAL Dallas 112:83

Ani texaské derby či zlý začiatok do zápasu nezastavili rozbehnutých Spurs, aby si pripísali už 24.výhru z 24 zápasov na domácej palubovke v tejto sezóne a 33. po sebe, keď ich posledná prehra sa datuje na marec minulého roku. Najlepším strelcom San Antonia bol dnes 23-bodový LaMarcus Aldridge, Kawhi Leonard pridal 15 bodov. Zvyšní členovia základnej päťky nastrieľali dokopy 8 bodov. Dirk Nowitzki bol udržaný na 4 bodoch pri streľbe 2-10. Z tímu Mavericks sa nikto nedostal cez hranicu 12 bodov.

Perličky:
* Tim Duncan aj Tony Parker mali streľbu 0-4.
* 36-6 je vyrovnanie najlepšieho vstupu Spurs do sezóny z prvých 42 zápasov.
* Dallas prehral v AT&T Center 11 zápasov v rade.

DEN Denver - IND Indiana 129:126

45 a 75 bodov. Pre niekoho to bývajú štatistiky do polčasu a za celý zápas. Nie však pre Denver Nuggets. Tí totiž nastrieľali 75 bodov v samotnom druhom polčase a 45 v poslednej časti hry, čím otočili zápas proti Pacers, v ktorom v jeden moment prehrávali o 15 bodov. Celá základná päťka Denveru sa dostala do dvojciferných čísel, 21 bodov navyše pridal náhradník Will Barton, z nich 15 v štvrtej štvrtine. Najlepším strelcom hostí bol s 25 bodmi Myles Turner, 24 sa blysol Monta Ellis a 19 zaznamenal Paul George.

Perličky:
* Indiana nevyhrala v Denveri od roku 2007.
* Náhradníci Pacers zanamenali 62 bodov.
* Denver má za sebou polovicu aktuálnej osemzápasovej šnúry na domácej palubovke, zatiaľ má bilanciu 3-1.

LAL L.A. Lakers - HOU Houston 95:112

Sedem hráčov Rockets v dvojciferných číslach a opory mohli v štvrtej štvrtine už len oddychovať. Dwight Howard sa vrátil na miesto činu a proti svojmu bývalému klubu zaznamenal 14 bodov a 15 doskokov, James Harden nastrieľal 31 bodov. Najlepším strelcom domácich bol s 20 bodmi Lou Williams.

Perličky:
* Kobe Bryant sa dostal na druhé miesto v počte asistencii v histórii tímu Lakers, keď dnes predbehol Jerryho Westa.
* Howard zaznamenal už deviaty double-double v rade, čo je najdlhšia jeho séria za posledné tri sezóny.
* Rockets majú bilanciu 13-7, ak si Howard pripíše double-double.