Oklahoma v Kanadě nezaváhala

06. 01. 2013, 22:00 » Review - Autor: David Kolář

(zdroj: Nbasket.cz)
V prvním utkání nedělního programu zavítala favorizovaná Oklahoma do kanadského Toronta a díky třetí čtvrtině vykročila vítězně do série venkovních zápasů. Raptors před domácí prohrou se Sacramentem dokázali vyhrát osm z devíti zápasů, ale tentokrát favorita nezaskočili a prohráli s Thunder i podruhé v letošní sezoně.

TOR Toronto - OKC Oklahoma City 92:104

Torontu se v prvním poločase drželo díky bodovému příspěvku náhradníka Alana Andersona, který si připsal úctyhodných 19 bodů, když proměnil 7 z osmi střel (trojky 4/5). Do kabin se odcházelo za dvoubodového vedení hostí, za které zaznamenal 13 poločasových bodů Serge Ibaka.

Po změně stran přišel nápor Oklahomy, která vyhrála třetí čtvrtinu 26:17, vypracovala si postupně až 21-bodový náskok a utkání v poklidu kontrolovala. Nejlepším hráčem vítězů byl Russell Westbrook, autor 23 bodů, Kevin Durant přidal bodů 22 (+7 doskoků a 7 asistencí). Ibaka přidal ve druhé půli 6 bodů a celkově měl střelbu z pole 8/12). Hosté vyhráli na doskoky 41-31 a proměnili 22 z 24 trestných hodů!

Za domácí Toronto nemohl dnes nastoupit nemocný Aaron Gray, kterého v základu nahradil Amir Johnson (19 bodů). Anderon si nakonec zapsal 27 bodů, double-double zaznamenal Jose Calderon (10 bodů a 11 asistencí). Toronto bylo oproti soupeři efektivnější při trojkové střelbě (8/23) a zaznamenalo o 4 asistencí více (28-24). Ve čtvrté čtvrtině odstoupil nováček Terrence Ross (zraněný kotník).

Perličky:
* Oklahoma odehrála zatím nejméně venkovních zápasů ze všech (bilance 9-4), avšak nyní ji čeká 11 ze 13 výletů mimo svoji arénu.
* DeMar DeRozan proměnil pouze 4 ze 16 pokusů (11 bodů).
* Bilance obou soupeřů je v letošní sezoně 2-0 pro OKC.